כתבות מעיתון "כל-בי"

כנס מחאה ארצי - בנושא נטל המס. ב-2.3.14 בשעה: 11:0
לפרטים והרשמה:
http://www.chamber.org.il/Event.aspx?code=25475


כנס נטל המס במגזר העיסקי מהרו להירשם ב-2.3.14
בהשתתפות ח"כ ראשי ערים, ראשי מועצות ועוד.

כתבות מעיתון "כל-בי"

שתף |

כתבות מעיתון "כל-בי"

מתוך עיתון כל-בי 09.02.2012
מתוך עיתון כל-בי 09.02.2012
מתוך עיתון כל-בי 28.4.11

"כל-בי"02.09.10
לקראת פתיחת שנת הלימודים, תרמו חברי לשכת המסחר, ארגון רוטרי, איגוד הגג של האירגונים החברתיים בבאר שבע רא"מ ואגודת חב"ד, 320 ילקוטים חדשים וציוד כתיבה עבור משפחות מעוטות יכולות בבאר שבע, באמצעות אגף הרווחה בעריית באר-שבע. מנהלת אגף הרווחה בעירייה, אסתר עמר (אלמנתו של מייסד 'כל-בי' יוסי עמר ז"ל), ציינה את התרומה המרשימה ואמרה ש"עם כל הצער, גם השנה יש בבאר שבע  משפחות שאין ידן משגת לשלוח את ילדיהן לבית הספר עם הציוד הדרוש, ולכן החשיבות העצומה בהתגייסות הקהילתית לשם כך". סגן וממלא מקום נשיא לשכת המסחר, משה טרבלסי, אמר בטקס מסירת התיקים: "לשיתוף הפעולה בין ארגוני המתנדבים ובעלי העסקים בעירנו אין אח ורע, והוא יכול לשמש דוגמה במדינה כולה. גם השנה מיהרו בעלי העסקים להתייצב לדגל והוכיחו את מעורבותם העמוקה בקהילת העיר ואת ליבם החם, ותרמו בשמחה ובהיענות מכובדת. "מבצע הילקוטים כבר הפך למסורת מכובדת ומחממת לב. אולם, ביחד עם השמחה על מספר הילקוטים הרב שנתרם, יש גם עצב על כך שכל כך הרבה ילדים נזקקים לילקוטים ויד הוריהם אינם משגת לקנותם, ולפיכך אאחל לכולנו, כי בעתיד לא נזדקק עוד למבצע זה", אמר טרבלסי. הרב זלמן גורליק, מנהל עמותת מרכז החסד של חב"ד, הזכיר לנוכחים כי אנו עומדים בסמוך לכניסתה של שנה חדשה ואיחל לנוכחים שנה טובה וגדושה במצוות. בטקס נכחו נציגי הארגונים שתרמו ציוד לימודי לילדי המשפחות הנזקקות: נשיא מועדון רוטרי, נתן נח, יושבת ראש רא"ם שושנה אגאג'אני, סגן יו"ר המועצה להתנדבות בישראל צבי וייסלר, וחבר הנהלת לשכת המסחר והנהלת רוטרי שרגא כ"ץ.


טקס העברת התיקים לידי אגף הרווחה. תרומת לשכת המסחר, רוטרי, רא"ם וחב"ד לילדי משפחות נזקקות

 


 

"כל-בי" 29.7.10
הממונה על השכר באוצר,אילן לוין,התארח בשבוע שעבר בלשכת המסחר בבאר שבע,שם נשא דברים על ההסכמים הקיבוציים במשק.כשסיים את דבריו קיבל הלוין מיעקב בן עזרי,נשיא הלשכה,מארז חביב של 'תבליני מימון'. הלוין בתגובה: "אני מקווה שהתבלינים יעזרו לי עם המשאים והמתנים על השכר עם הגורמים במשק".קצת התחשבות מר לוין,קצת התחשבות.

 

הוארכה כהונת נשיא לשכת המסחר
עד חצי שנה שתהיה להנהלה שתיבחר לבחור בנשיא חדש,במקומו של יעקב בן עזרי.
בישיבת הנהלה של לשכת המסחר והתעשייה באר שבע ואזור הנגב,שהתקיימה בשבוע שעבר,החליטה ההנהלה,להאריך את כהונתו של הנשיא המכהן של הלשכה,יערב בן עזרי,לתקופה של עד חצי שנה.
בן עזרי ביקש זה מכבר שלא להמשיך הכהונתו.אולם,בעקבות החלטת ההנהלה על קיום בחירות חוזרות להנהלת הלשכה ומכיוון שההנהלה החדשה שתיבחר היא היחידה המוסמכת לבחור בנשיא חדש,החליטה ההנהלה הנוכחית על הארכת הכהונה.זאת,כדי שלא יווצר מצב בו לא יהיה נשיא פעיל ללשכה בתקופת התפר עד לבחירות החוזרות.
יצויין,כי בישיבת ההנהלה נכח היועץ המשפטי של הלשכה,עו''ד אלישע כהן,שסמך את ידו על ההחלטה.במהלך חצי השנה הקרובה יתקיימו הבחירות להנהלה,וההנהלה החדשה תבחר בנשיא חדש,במקומו של בן עזרי.יום הולדת בתזמון מושלם-
הכי ותיקה בלשכת המסחר בבאר שבע,צילה גולדברג,הופתעה לכבוד יום הולדתה.ממש באמצע ישיבת ההנהלה ובתזמון מושלם של נשיא הלשכה יעקב בן עזרי והמנהל יעקב בן כנען,נכנסו לחדר כל בני המשפחה של צילה,כולל הבעל אייזק,הילדים והנכדים,כשבידם עוגה עם זיקוקים.הבן עזרי נתן נאום מרשים על החוגגת והנכדים קראו שיר,שלווה בדמעות של רגש מצדה של כלת השמחה.

 

 


 

"כל-בי" 17.6.10

בלשכת המסחר והתעשייה בבאר שבע,החליטו להקדים את חגיגות יום העצמאות בשבוע.במוצאי השבת חגגו בלשכה 62 שנים למדינתנו,והזמר הצעיר אלדר ממו הנעים את זמנם.האזינו ונהנו:הרב יורם כהן,סגן ראש העירייה וממלא מקומו טל אל על, יו''ר מרחב הנגב ב'הסתדרות' מאיר בביוף,מנכ''ל 'מכתשים' דוד ניר ועוד רבים וטובים.היה שמייח.

 


"כל - בי" 11.3.10
רוביק דנילוביץ', ראש עירייתנו, חגג ביום שני השבוע את "יום האישה הבינלאומי". הרוביק הגיע לכנס של לשכת המסחר והתעשייה שנערך במלון "ליאונרדו". בין המכובדים, מצאנו שם את ממלא מקום נשיא הלשכה, משה טרבלסי, יו''ר קידום  מעמד האישה בב''ש, אילנה גוטליב, יו''ר פורום נשים אקדמאיות ומנהלת המחלקה לעבודה סוציאלית בב''ש, אתי כהן. המדור מפרגן לד''ר יעל כהן סנה על ארגון האירוע. 

נשיא לשכת המסחר והתעשייה בנגב, יעקב בן עזרי, הודיע השבוע, במהלך ישיבת הנהלה הלשכה, על כוונתו לפרוש בתום הקדנציה הנוכחית. בן עזרי ציין, כי הוא דבק בהחלטתו למרות לחצים שהופעלו עליו לאחרונה על ידי גורמים שונים וחברי הנהלת הלשכה להאריך את כהונתו, כפי שמתיר תקנון הלשכה.

 


"כל -בי" 4.2.10
השבוע נערך בלשכת המסחר והתעשייה בבאר שבע ביקור של ראשי לשכות מסחר מכל הארץ. בראש המשלחת המכובדת עמד נשיא איגוד לשכות המסחר בישראל, עו''ד אוריאל לין. האורחים הגיעו ללשכת המסחר המקומית, ובה קיבלו סקירה קצרה על פעולותיה של הלשכה בשנה האחרונה מפי נשיא לשכת המסחר בבאר שבע והנגב יעקב בן עזרי.
לאחר מכן הגיעו חברי הנהלת הלשכה למסעדת "אווזי הזהב" שב"ביג" פונקו בארוחה כיד המלך.בין חברי ההנהלה שנכחו בפגישה: משה טרבלסי, אברהם מימון, ד''ר יעל כהן-סנה, יוסי בן עמי, חבר מועצת העיר, ולרי מגירוב, עמי כנפו, אמנון שחר, סלים אזריק ,מכ''ל הלשכה, עו''ד חגי אסולין, מנהל הלשכה, ישראל בן כנען, הדוברת שירה חן צחור וצילה המזכירה.
פורום נשות עסקים של לשכת המסחר,בראשותה של ד''ר יעל כהן-סנה אירח השבוע את בתיה דויטש, מומחית בתחום השיווק ומשאבי אנוש, תושבת קיבוץ חצרים. דויטש דיברה על חשיבה המצאתית-יצירתית. באו לשמוע וליישם בחיים ובעסק הפרטי: לאה קלדרון, חיה גולן, אהובה מרין הג'ינג'ית האנרגטית, דוברת הלשכה, שירה חן צחור ועוד. 
***
עסקים "ירוקים" - טל אל על מתכוון להפוך את העסקים בבאר שבע ל"ירוקים"
בעיריית באר שבע מועניינים להפוך את העסקים בעיר ל"ירוקים".סגן ראש העירייה, טל טל על, הממונה על רישוי העסקים בעיר, מוביל בימים אלה את "היוזמה הירוקה לירוקים".
מדובר בתהליך שהגה ד''ר עדי וולפסון, נציג עיריית באר שבע במועצת רמת חובב, לפיו העסקים בבאר שבע יפעלו מתוך מודעות ומחוייבות לסביבה, בחיסכון באנרגיה ובשימוש מושכל באמצעים לשמירה על איכות הסביבה.
התוכנית נרקמת בשיתוף משרד התמ''ת, לשכת המסחר והתעשייה, המשרד להגנת הסביבה ומספר מפעלים מובילים בדרום.על פי התכנון העסקים יקבלו תמריצים, הדרכה וסיוע בהפחתה בצריכת החשמל ובשימוש באנרגיה ובתאורה חסכוניות, עידוד להפרדת פסולת ופיתוח נתח עסקי חדש.
אל על: "מדובר בשלב ראשון של פרוייקט גדול ומקיף לכל העסקים בעיר.נפעל בצד ההסברה ונשלב כוחות של רשויות שלטון ומוסדות כדי לשנות את כל התפיסה העסקית של באר שבע. בסופו של תהליך, עסק שיעמוד בתנאים יקבל את 'התו הירוק לעסקים' , שיוענק לו על ידי עיריית באר שבע, בשיתןף ממלא מקום וסגן ראש העירייה, יגאל אובשייביץ, מחזיק תיק איכות הסביבה. מדובר בתהליך שממנו תרוויח העיר והקהילה וכל עסק ירוויח ממנו מהבחינה הכלכלית, שזה כמובן תנאי כדי לרתום את העסקים לתוכנית".
תקוותו של אל על היא, כי מינוף העסקים "הירוקים" בבאר שבע יהווה בעתיד מודל לחיקוי ויפרוץ דרך בתחום איכות הסביבה.
התוכנית הרחבה יותר מדברת על שילוב העסקים בכל קני המידה, כגון: מפעלים גדולים, קניונים, חנויות, בעלי עסקים קטנים ועוד. אין ספק, כי אם התוכנית "הירוקה" אכן תצלח, היא עשוייה לשנות באופן מהותי את איכות החיים והעסקים הפועלים בבאר שבע.
מלכת החן, " מלכת היופי השמנה", חלי בוזגלו. מכתירים: יעקב בן עזרי, נשיא לשכת המסחר והתעשייה בדרום, ורינה יעקובי, נשיאת חברת "מנוליד"


"כל- בי" 10.12.09
הכנס השנתי של לשכת התעשייה והמסחר התקיים במוצ"ש באולמי "נרניה" וזימן אליו בכירים רבים: שר התעשייה והמסחר, פואד בן אליעזר, ראש העירייה, רוביק דנילוביץ', מנהל "סורוקה", ד"ר מיקי שרף, מנכ"ל לשכת המסחר, עורך הדין חגי אסולין, נשיא לשכת המסחר והתעשייה, יעקב בן עזרי, ממלא מקומו, משה טרבלסי, יו"ר מריב הנגב של הסתדרות, מאיר בביוף, ראש העירייה לשעבר, יעקב טרנר, ועוד ראשי רשויות רבים מהאזור. אביב קופל ולירז ברנד הפיקו, רונן הירשלר הנחה, שלום אסייג הצחיק, מורן מזוז והזמר הצעיר אלדד ממו שרו, ריגשו והקפיצו את הנוכחים.

 


 " כל- בי" 26.11.09
עובדי לשכת המסחר וחברי ההנהלה הצליחו להפתיע את נשיא לשכת המסחר, יעקב בן -עזרי. זמן קצר לפני הרצאתו של יוסי מלכה, מנכ"ל חברת "אדקס- סולר", נכנסה נציגת העובדים לחדר ובידה עוגה עם נרות ובלונים לכבוד יום הולדתו של בן- עזרי, שלא הצליח להסתיר את הבעת התדהמה על פניו. בן -עזרי, שהשתתף לאחרונה בסדנת אכילה בריאה מהטבע, חשף את הסוד שלו למראה צעיר ובריא: "לאכול צעיר, לחיות צעיר, עם ראש צעיר". 

"כל-בי" 17.9.09
חברי לשכת המסחר שהגיעו להרצאתו של עו''ד צבי פורר ,שותפו למשרד של עו''ד דני אוליגון ,זכו לשמוע פרטים עסיסיים ביותר מפרשות מפורסמות שבהן היה לעו''ד פורר חלק. כרמלה מפנקת אתכם ברסיסים:משפטו של דודי אפל בפרשת האי היווני ,וגם משפטים של כמה מראשי הפשע הכבדים במדינה. כרמלה מרגיעה ומספרת שפורר סיפר רק דברים שמותרים לפרסום.
***
תגידו מזל טוב ליושב ראש לשכת התעשיה והמסחר ,יעקב בן עיזרי.היחידה שבה הוא משרת במשטרה קיבלה תעודת הוקרה. כרמלה מפרגנת במזל''ט.

"כל-בי" 3.9.09
אם כבר אירועים ,אז ביום שני,באולמי "קיסר",חגגו עו''ד  חגי אסולין ורעייתו מיטל את הולדת בתם,אורי.
סימנו "וי" ביומן הנוכחות:פיני בדש,עו''ד יגאל אובשייביץ,השופט דב מגד,משה טרבלסי,ולרי מגירוב,יוסי דלוייה ,עליזה מנור ושאול נאמן.
על התוכנית האמנותית הופקד אלון המשוגע.
תרגום לספרדית :אלון דה לוקו.
 "כל-בי"  20.08.09
חברי לשכת המסחר והתעשייה הגיעו בשבוע שעבר להרצאתו של החוקר הפרטי הוותיק אמיר אברמסון.לסיום הרצאתו, ערן ואילן "דפקו" נאום. שניהם יזמים באר שבעיים צעירים שהקימו את חברת "צל ריגול",המתמחה בייצור ציוד לריגול ולמעקבים על פי הזמנה אישית, שמשתפים פעולה עם האברמסון. השלושה הדגימו את פעולותיהם של המכשירים השונים בתצוגה שהייתה במקום. חברי הלשכה נדהמו לנוכח המגוון, החידוש, השכלול והממדים הזעירים שקיימים היום באביזרים בתחומי ההקלטה. הצילום והעיקוב. שלא נזדקק.
***
יעל סנה,מגשרת וקאוצ'רית ,אירחה בביתה בלהבים את חברות צוות ההיגוי של לשכת המסחר והתעשייה.הבנות הוזמנו לחגוג עמה את קבלת תואר הדוקטור ופרגנו לה בחלוק רחצה ורוד ועליו הכיתוב:"דוקטור יעל סנה".הכי חברות.
"כל-בי " 13.8.09
עשרות נשים חזקות , יפות תורמות לקהילה התכנסו השבוע בלשכת המסחר , במסגרת הפעילות התוססת של פורום הנשים של הלשכה שמרכזת יעל כהן סנה בין הנשים הנוכחות : גאולה דישון , אהובה מרין , בלה נועם אדם ,אסתריקה נגיד ,  רינה רמות עו'ד שרון מרקוביץ בירון , ד'ר מישקה אובנת , שושנה דג'אני יו"ר ראם נועה גריסרו , שירה חן צחור דוברת הלשכה ועוד רבות וטובות . . הסיבה הרשימה להתכנסות : הרצאתה של העיתונאית טייסית - אלפינסטית ההרפתקנית רווית נאור על מסעה . כראש המשלחת הישראלית הראשונה לקוטב הצפוני . מרווית שמעו הנשים איך אפשר להסתדר במסע בן עשרות קילומטרים , בטמפרטורה שהגיע עד ל 70 מעלות מתחת לאפס ! עם שישה גברים נוספים ו600 ק'ג ציוד ,. רווית אגב , הבטיחה לגלות בהרצאתה מה קרה מה קרה עם הסקס בתנאים האלה . רק שלבסוף אכזבה את כולם כשהסבירה שעכב התכווצות כל האיברים (בעיקר הגבריים), הסקס במסע היה רק דבר שאפשר לחלום עליו.

 


"כל -בי" 25.2.10

 


"כל-בי" 15.4.10

 


"כל-בי" 24.6.10

 


© כל הזכויות שמורות 2006 ל לשכת המסחר והתעשיה באר שבע והנגב
מפת אתרלשכת המסחר והתעשיה באר שבע והנגב